200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Yapı Kimyasalları

Filtreleme ölçütü

Marka

Marka

Fiyat

Fiyat

  • ₺6,00 - ₺35,00

Mastik yapıştırıcı, silikon tabancası gibi yapı kimyasallarını Sepetfy'da bulabilirsiniz! İhtiyacınız olan yapı kimyasallarını hemen satın alın.

30 adet ürün var.

Toplam 30 üründen 1-18 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Sibax LS24 Akrilik Beyaz...

Sibax LS24 Akrilik Beyaz Mastik 450 Gr.

Fiyat ₺6,70
Sibax SB90 Poliüretan...

Sibax SB90 Poliüretan Mastik Kırmızı 280 Ml.

Fiyat ₺21,90
Sibax SB90 Poliüretan...

Sibax SB90 Poliüretan Mastik Siyah 280 Ml.

Fiyat ₺21,90
Sibax SB90 Poliüretan...

Sibax SB90 Poliüretan Mastik Gri 280 Ml.

Fiyat ₺21,90
Sibax SB90 Poliüretan...

Sibax SB90 Poliüretan Mastik Beyaz 280 Ml.

Fiyat ₺21,90
Sibax LS46 Silikonize...

Sibax LS46 Silikonize Mastik Gri 450 Gr.

Fiyat ₺6,90
Sibax LS46 Silikonize...

Sibax LS46 Silikonize Mastik Kahve 450 Gr.

Fiyat ₺6,90
Sibax LS46 Silikonize...

Sibax LS46 Silikonize Mastik Siyah 450 Gr.

Fiyat ₺6,90
Sibax LS11 Silikonize...

Sibax LS11 Silikonize Mastik Antrasit 480 Gr.

Fiyat ₺6,90
Sibax LS11 Silikonize...

Sibax LS11 Silikonize Mastik Altın Meşe 480 Gr.

Fiyat ₺6,90
Sibax LS66 Silikon Beyaz...

Sibax LS66 Silikon Beyaz 280 Gr.

Fiyat ₺13,90
Sibax LS66 Silikon Şeffaf...

Sibax LS66 Silikon Şeffaf 280 Gr.

Fiyat ₺13,90
Sibax LS66 Silikon...

Sibax LS66 Silikon Kahverengi 280 Gr.

Fiyat ₺14,90
Sibax LS66 Silikon Siyah...

Sibax LS66 Silikon Siyah 280 Gr.

Fiyat ₺14,90
Sibax LS10 Duşakabin...

Sibax LS10 Duşakabin Silikonu Şeffaf 280 Ml.

Fiyat ₺22,90
Sibax LS22 Nötr Ayna...

Sibax LS22 Nötr Ayna Silikonu Şeffaf 280 Ml.

Fiyat ₺22,90
Sibax LS30 Akvaryum...

Sibax LS30 Akvaryum Silikonu Şeffaf 280 Ml.

Fiyat ₺21,90
Sibax NS78 Hibrit High Tack...

Sibax NS78 Hibrit High Tack Montaj Yapıştırıcı Beyaz 290 Ml.

Fiyat ₺29,90

Yapı Kimyasalları

Yapı kimyasalları farklı bileşenlerle oluşan ve yapıştırıcı olarak kullanılan maddelerdir. Mastik ise bu yapıştırıcılar arasında en çok kullanılanlardan biri olarak öne çıkar. Endüstriyel amaçlarla kullanılan bu mastiklerin farklı kullanım amaçları olabilir. Mastik genellikle bir harç hazırlanarak kullanılır ve karoyu duvara  ya da zemine yapıştırmak için ideal bir malzemedir. Bu üst düzey yapışkanlığı sayesinde ıslak alanlarda da bile kullanılabilir. Kullanım alanları arasında porselen, cam ve seramik karo yapıştırmak olabilir. Fakat her zaman su altında olan alanlarda mastik kullanmak yerine daha güçlü yapı kimyasalları tercih edilebilir. Mastik daha çok dikey olarak kullanılan karoların yüzeye yapışmasında idealdir. Mastik silikon 8 cm veya daha küçük fayansların yapışmasında kullanılabilir. 15 cm den büyük fayanslar için farklı yapı kimyasalları tercih edilebilir. Tabanca halinde olan mastik tabancası da kolay kullanım imkanı sunar. Bu tabancalar alüminyum ve plastikten üretilebilir. İçerisindeki tüp değiştirilerek tekrar tekrar kullanım da mümkündür. Ml olarak değişen tüplerin takılarak kullanıldığı bu modellerin pratik yönleri de öne çıkar.

Yapı Kimyasalları Seçenekleri

Diğer bir yapıştırıcı özelliğinde olan kimyasal da macunlardır. Günümüzde macunlar organik olmayan malzemelerin karışımı ile üretilir. Akrilik kopolimerler ve kalsiyum karbonatın karışımından üretilir. Fayans macunu olarak da bilinir. Neme karşı yüksek bir direnç göstermese de kullanım alanları oldukça geniştir. Fayans yapıştırıcıları kategorisinde kullanılan bu kimyasallar, banyoda ve evde birçok alanda kullanılabilir. Duşakabin silikon ise duşakabin montajında ve üretiminde kullanılan özel bir silikon türüdür. Özelliği de sızdırmayı sıfıra indirmesidir. Bu nitelikli dolgu malzemesi su ile temas halinde olan alanlar için son derece idealdir. İç mekanlarda ve birçok alanda kullanıma uygundur. Cam fayans, banyo, duvar döşeme bu alanlar arasında sayılır. Fayans yapıştırıcıları kullanılırken bazı özellikler dikkate alınmalıdır. En iyi 8 cm veya daha küçük boyutlarda olan fayanslarda kullanılır. Az bir miktar yapıştırıcı ile 15 cm'e kadar yapışma alanı oluşturulabilir, ancak  bunun yerine daha çok kullanarak yapışkanın yapışma ömrünü arttırabilirsiniz. Mastikler ise iç mekanda ve duvarlarda kullanılan porselen, doğal taş, taş ocağı ve mozaik karonun yapışmasında kullanılabilir. Döşeme tipinde ise seramik ve porselen kullanımında son derece idealdir. Küf oluşmasını önleyen bir yapısı vardır. Diğer avantajları arasında da donmaya ve çözülmeye karşı dayanıklı olması gelir. Duşakabin montajında da kullanılan mastik tipleri vardır. Yapıştırıcının kapağını açıp duvara uygulamak oldukça kolaydır. Daha sonra gün sonunda işiniz bittiğinde kapağını kapatabilir ve ertesi gün hiçbir malzeme israfı olmadan kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Tek sefer kullanımlarda çok fazla karıştırmak tavsiye edilmez çünkü, aksi takdirde yüzeyin tamamını kaplayabilir ve önemli yapışma özelliklerini kaybedebilir.  Mastik ise kovada bulunur ve ince bir harç şeklinde uygulansa da hızlı bir şekilde kurumaz. Bu durumun da bazı avantajları bulunur. Montaj sırasında yapıştırıcının kuruması konusunda endişelenmeden gerekli son ayarlamaların yapılmasına olanak tanır. Tabanca halinde olan yapıştırıcılarda uç kısımları uygulamak için kolaylık sağlaması açısından tasarlanır. Değişen ml bazındaki tüplerde sunulan bu yapıştırıcıların uygulandıkları yüzeyler değişebilir ve ürün detaylarından bu yüzeylere ulaşabilirsiniz. Çok amaçlı olan mastikler geniş bir kullanım alanı sunar ve su geçirmezlik durumunu da ürün detaylarından öğrenebilirsiniz. Evde kullanacağınız alanlarda veya profesyonel kullanımda sizlere yüksek bir yapıştırma gücü sunan bu kimyasalların renkleri de değişiklik gösterir.

Yapı Kimyasalları Fiyatları

Mastik yapıştırıcı fiyatları bu yapıştırıcıların ml bazında olan miktarlarına göre değişiklik gösterir. 280 ml, 450 ml ve 550 ml olarak tüplerde üretilen bu ürünlerin renkleri de değişiklik gösterir. Gramaj olarak daha yüksek olan mastik yapıştırıcıların fiyatları da tüp sayısına göre doğru orantıda artar. Gri, siyah ve beyaz bu renk seçenekleri arasında yer alır. Bunun yanında boyanabilir olması da her mastik modelinde olmayabilir. Üzerine boyama yapmanız gerekirse boyanabilir özellikte olması gerekir. Fiyatı artıran özellikler arasında yapışkanık gücü, üzerine boyanabilirlik durumu, ml bazından miktarı, çok amaçlılığı ve kullanma kolaylığı bulunur. Fiyatlar bu özelliklere göre değişse de bu özellikler ürünün kullanma şeklini ve uygulanma alanlarını etkiler. Kullanım amacına hizmet eden doğru kimyasal yapıştırıcı için internet üzerinden araştırma yaparken fiyat da bakılması gereken bir kriterdir. Ekstra güçlü olan mastiklerin fiyatları artış gösterebilir.

Yapı Kimyasalları Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kimyasal seçenekleri arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken nokta kullanacağınız alanlardır. Genel amaçlı silikon fayans yapıştırmaktan farklı projelerin tamamlanmasına kadar kullanılabilir. Solmayan özel yapısı ve UV ışınlarına dayanıklı olması da bu yapıştırıcıların avantajları arasında yer alır.  Seçerken kullanmak istediğiniz alanı baz alarak su kullanımında ne derece bir dayanıklılık istediğine dikkat edilmesi gerekir. Su geçirmez olan alanlar için duşakabin montajında olan yapıştırıcılar kullanılabilir. Bunun yanında istenilen kalıcı esneklik kuruduktan sonra da sağlanmalıdır. Hemen kurumaması da bu yapıştırıcıları uygularken kolaylık sağlar. Profesyonel düzeyde kullanırken üstün performans sağlayan bu yapıştırıcılar yeni başlayanlar için de oldukça pratik bir kullanım sunar. Yapıştırıcı seçerken ml bazında olan miktarına ve kullanmak istediğiniz alanın ne kadar malzeme gerektirdiğine bakmanız gerekir. Tekrar kullanım sunan tüpler sayesinde işiniz bitince kolayca kaldırabilir ve gelecekteki projelerinizde kullanabilirsiniz.