100 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

25mm Maskeleme Bandı / Kağıt Bant
25mm Maskeleme Bandı / Kağıt Bant
₺3,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

25mm Maskeleme Bandı / Kağıt Bant

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Evlerde ve işyerlerinde boyama, paketleme, yapıştırma gibi işlemler için iz bırakmayan nitelikte üretilen yardımcıların başında kağıt bantlar gelir. Koruma amaçlı kullanılabildiği gibi boyama işlemlerinde dekoratif desenler yaratmak için de çokça tercih edilir. Yapılacak işleme uygun farklı boy alternatifleri ve ısı değişikliklerine dirençli yapıları ile üretilir.

Stokta
₺3,90
Vergi dahil 1 - 3 iş günü

25 mm Maskeleme Bandı / Kağıt Bant

Yapı işlerinde, boyama işlerinde farklı ürünler kullanılır. Boya işlerinde dekoratif desenlerin yaratılabilmesi için sıklıkla yardımcı ürünlere ihtiyaç duyulur. Yine boyama işlemlerinde camların, kapıların boyanın etkilerinden korunması için de yardımcı ürünler kullanılır. Bu işlemlerin zamandan tasarruf edilerek kolaylıkla yapılabilmesi için kağıt bantlar üretilmiştir. Kağıt bantların kullanılan malzemesi dolayısı ile yapıştığı alandan rahatlıkla sökülebilmesi kullanıcı için avantajdır. Kağıt bantlar farklı kalınlıklar üretilmiş olup yapılacak işleme uygun özelliklerde ürünlerin seçilmesi gereklidir. Kağıt bantlar kullanılarak cam çerçevelerinin boyaması, duvar, kapı boyamalarında kusursuz işlemler çıkarılır. Kullanımı sadece evlerle sınırlı olmayıp endüstriyel alanda, otomotiv sektörü gibi birçok sektörde kullanımı mümkündür. Maskeleme bantları ile kimyasal maddelerin zarar verebileceği alanlar rahatlıkla korunabilir. Koli bantlarının aksine söküldüğü zaman herhangi bir iz bırakmaz. Maskeleme bantları farklı özelliklerde üretilir. Isıya, soğuğa farklı derecelerde ki sıcaklıklara dayanıklı bant seçenekleri ile kullanım alanı oldukça geniştir. En sık tercih edilen bant ebatının ise 25 mm maskeleme bandı / kağıt bant olduğu görülür.

25 mm Maskeleme Bandı / Kağıt Bant Çeşitleri

Kağıt bantlar cam sanayinde, otomotiv sektöründe, boyacılıkta, evlerde ve işyerlerinde sık kullanılan yapı malzemeleri arasındadır. Kullanılacak alana ve yapılacak işleme göre farklı özelliklerde üretilir. 


  • İşleme uygun boylarda ürünler seçilerek zamandan tasarruf edilebilir.

  • Kapı, cam çerçevesi, duvar boyamalarında vernikten ve boyadan etkilenmemesi için duvarlara, camlara, kapılara yapıştırılarak kalıcı zararlar engellenebilir.

  • Yapıştırma işlemi yapılacak alanlarda kimyasal maddenin zarar vereceği düşünülen alanlar bant yardımı ile kapatılarak işlem gerçekleştirilebilir.

  • Boyama işlemlerinde istenilen alanlara tercih edilen şekillerde yapıştırma yapılarak dekoratif desenler oluşturulabilir.

  • Yapıştırılan alanda uygun ürün seçildiğinde sökme işlemi esnasında herhangi bir iz kalmadan işlem tamamlanır.

  • Paketleme işlemlerinde de kolay yapışma özelliği kullanımda kolaylık sağlar.

Kağıt bantlar uygulama yapılacak alana göre farklı kalitelerde ve özelliklerde üretilir. İç ortamlarda ve dış ortamlarda kullanılacak ürünlerin genişlikleri ve dayanıklılıkları farklı üretilmiştir. Farklı derecelerde üretilen ürünlerin dayanıklılık seviyeleri de farklılık gösterir. 18, 19, 25, 38, 40, 50 mm gibi çok çeşitli genişliklerde ürünler mevcuttur. 

25 mm Maskeleme Bandı / Kağıt Bant Fiyatları

Kağıt bantlar yapı, boya, paketleme işlemleri gibi birçok işlemde kullanılabilen yardımcı ürünlerdendir. Yapılacak işlemin niteliğine göre uygun özelliklerdeki ürünler seçilebilir. Maskeleme bantlarının fiyatlarını ürünün kalitesi ve özellikleri belirler. İç ortamlarda kullanıma uygun, ince ve metre olarak kısa olan ürünlerin fiyatları ekonomiktir. Ürün boyu ve genişliği arttıkça fiyatlarda aynı oranda yükselir. 25 mm maskeleme bantları farklı derecelere dayanıklı olarak üretilir. Farklı ısılara dirençli yapılarda üretilen ürünlerin fiyatları değişkendir. Her bütçeden kullanıcının yapacağı işleme uygun özelliklerde ürün bulması mümkündür. Doğru işlem için doğru boyutlarda ve özelliklerde ürün tercih edilmesi hem zamandan hem de bütçeden tasarruf sağlar.

25 mm Maskeleme Bandı / Kağıt Bant Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Evlerde, işyerlerinde, sanayilerde sıklıkla kullanılan maskeleme bantları hem endüstriyel amaçlı hem de hobi amaçlı kullanılabilir. Farklı ebatlarda üretilen ürünlerin yapılacak işleme uygun özellikleri taşıması gerekir. İç ortamlarda boyama işlemlerinde dekoratif desenler yaratılmak isteniyor ise 25 mm maskeleme bandı tercih edilebilir. Yine paketleme işlemlerinde daha geniş ebatlı ürünler kullanılabilir. Duvar boyamalarında kapı, cam gibi alanların boyadan korunması için uygun ölçülerde maskeleme bandı tercih edilmelidir. Farklı ısı derecelerine dayanıklı olarak üretilen ürünlerden kullanılacak ortama uygun olanı seçilmelidir. Kopmaya, yırtılmaya dayanıklı ürünler tercih edildiğinde yapılan işlemlerden daha sağlıklı sonuçlar elde edilir.

chat Yorumlar (13)
Değerlendirme
Hry
SPT-MASBAN001