100 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

İzole Kablo Elektrik Bantı (5 Adet)
İzole Kablo Elektrik Bantı (5 Adet)
₺5,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

İzole Kablo Elektrik Bantı (5 Adet)

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

İzole kablo elektrik bantları, elektrik tesisatlarında bir kabloyu diğer bir kabloya ya da elektrik aksamına bağlanmasını sağlar. Elektrik bantları genellikle 19 mm x 10 mt ebatlarında üretilir. Kolay koparabilme özelliğinde ancak 105 derece ısıya da dayanıklıdır. Birçok renkte üretilen elektrikçi bantları tamirat ve tadilat işiyle uğraşan kullanıcıların olmazsa olmaz ürünleri arasında bulunur. 

Stokta
₺5,90
Vergi dahil 1 - 3 iş günü

İzole Kablo Elektrik Bantı (5 Adet)

Günlük hayatta ya da profesyonel hayatta birçok kullanıcı tamirat, tadilat işiyle uğraşır. Bu tarz işlerle uğraşan kullanıcıların elinin altında mutlaka elektrik bandı bulunması gerekir. Elektrik ve elektronik işler gibi, riskli alanlarda her zaman kullanılan bir üründür. Elektrik tesisatında kullanılan kablo elektrik bantlarının kullanımı oldukça kolaydır. Açık uçlu kablolar oldukça risklidir. Bu yüzden açık uçlu elektrik kablolarını elektrik bandıyla kapatmak hem güvenliği hem de kabloların düzen içerisinde kalmasını sağlar. Elektrik bantları oldukça kolay bulunabilen ürünler arasında bulunur. Tek tarafı yapışkanlı olan İzole Kablo Elektrik Bantı (5 Adet) sayesinde kablolar kolaylıkla bantlanıp izole edilebilir. 

İzole Kablo Elektrik Bantı (5 Adet) Çeşitleri

Kabloları ve kablo uçlarını güvenli bir şekilde muhafaza edebilmek için elektrik bantlarına ihtiyaç duyulur. Birçok çeşit ve renkte elektrik bantı bulunur. Birçok kullanıcı tarafından en çok siyah renk tercih edilir. Bunun sebebi kabloların çoğu siyah renkte bulunur. Kesilen kablo uçlarını birbirine ya da kablolar birbirine siyah bir kablo bandı ile yapıştırıldığında, renk farkı oluşmaz. Fakat beyaz kablolara uygulanabilecek beyaz renk elektrik bantları da bulunur. Beyaz renge sahip elektrik bantları da tercih edilebilir. 

-Kablo bantları yapışkan kalitesi olarak birçok farklı türde bulunur. 
-Ev ya da ofis ortamında kablo tadilatı yapıldıktan sonra kabloları muhafaza etmeye yarar.
-İzole kablo elektrik bantları genellikle 19 mm x 10 mt ebatlarında üretilir.  
-İnceltilmiş pcv bir materyalden üretilen elektrik bantları, el yordamıyla kolayca koparılabilir esnektir.
-Yük olarak çok kullanılan kablolar kolaylıkla ısınır. Bu sebeple izole kablo elektrik bantları 105 derece ısıya dayanabilecek seviyede üretilir. 
-Genellikle siyah ve beyaz renk kullanıcılar tarafından tercih edilse de, izole edilen kabloya uyum sağlaması adına yeşil, kırmızı ve lacivert gibi farklı renk seçenekleri de bulunur.

İzole Kablo Elektrik Bantı (5 Adet) Fiyatları

Kabloları izole edebilmek için kullanılan elektrik bantları birçok sektörde çok sık olarak kullanılır. Elektrik bantlarına olan talebin yoğunluğu fiyatını etkileyebilir. Elle yırtılması ancak 105 dereceye kadar da dayanabilme özelliği, fiyatını etkileyen faktörler arasında bulunur. Elektrik bantları, karışık renk birçok adetli paketler ya da tek renk halinde de tercih edilebilir. Karışık renk çok adete sahip paketlerin fiyatları, tek renk ürünlere kıyasla farklı fiyatlarda olabilir. Genel olarak 19 mm x 10 mt ebatlarında üretilse de farklı uzunluklarda elektrik bantları kullanım yoğunluğuna bağlı olarak tercih edilebilir. Bu tercih edilen farklı uzunluğa sahip elektrik bantlarının fiyatları daha yüksek olabilir. İzole kablo elektrik bantlarının fiyatları özelliklerine göre de farklılık gösterebilir. Örneğin; izolasyon özelliği bulunan bir izole kablo elektrik bandı diğer bantlara göre daha yüksek fiyatlarda olabilir. 

İzole Kablo Elektrik Bantı (5 Adet) Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

İzole kablo elektrik bandı tercih etmeden önce dikkat edilmesi gereken birçok faktör bulunur. Çok sık elektrik bandı kullanan bir kullanıcı mutlaka paket içerisinde birden fazla olan paketleri tercih etmesi gerekir. Bu sayede yapılan iş aksamaz. Yeterli stok miktarı tercih edildikten sonra, elektrik bandının rengi de tercih edilmesi gerekir. Elektrik bandı siyah bir kabloya uygulanacak ise mutlaka siyah renk elektrik bandı tercih edilmesi gerekir. Aksi takdirde kötü görüntüye sebebiyet verebilir. İzole kablo elektrik bantları, kabloya doğru şekilde uygulanması gerekir. Doğru uygulanması durumunda tam izolasyon ve güvenlik sağlar. Elektrik bantları uzun süre kullanılmaması durumunda birbirine yapışıp kullanılmaz hale gelebilir. Bu yüzden kullanıcılar tarafından yeterli miktarda bir stok yapılması oldukça önemli detaylar arasında bulunur. 

chat Yorumlar (5)
Değerlendirme
Hry
SPT-KABLBAN001