200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

İzole Kablo Elektrik Bantı
İzole Kablo Elektrik Bantı
₺1,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

İzole Kablo Elektrik Bantı

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

İzole kablo elektrik bantları 19mmx10mt. ebatlarında üretilen, elektrik tesisatlarında kabloların başka bir kabloya ya da elektrik aksamına bağlanmasını ve bu bağlantının hem ortamdan hem de tesisattaki diğer kablolardan izole bir şekilde korunmasını sağlayan ürünlerdir. Kolay koparılabilen esneklikte, 105 derece ısıya kadar da dayanıklı, farklı renklerde üretilebilen, elektrikçilerin en önemli yardımcı malzemelerinden biridir.

Stokta yok
₺1,90
Vergi dahil

İzole Kablo Elektrik Bantı

Her türlü donanım, en küçük parçasının kalitesi kadar verimli kabul edilir. Bu noktada her türlü imalat şemasında ya da mekanizma da en küçük bağlantı noktasının dahi sorunsuz çalışması ile performans gösterebilir. Elektrik işletim sistemlerinde de bu verimliliği sağlayabilmek için her noktanın sağlıklı bir şekilde bağlanmasına ihtiyaç vardır. Bir elektrik tesisatında bina büyüklüğü ve kullanılan ekipman sayısına bağlı olarak çok fazla sayıda kablo bağlantısına ihtiyaç duyulabilir. Bu bağlantıların her birinde kabloların ortam koşullarından ve hemen yanındaki kablodan izole olmasına ihtiyaç vardır. Bu izolasyonu sağlayan aparata izole kablo elektrik bantı adı verilir. Elektrik birçok işlemin sürdürülebilmesi için hayati önem arz eden bir enerji kaynağı olmanın yanı sıra, kullanımı üst düzey güvenlik gerektiren bir akımdır. Bu nedenle kablo uçlarının ortamdan izole edilmesi olmazsa olmaz koşullardan biridir. Aynı zamanda açık uçlu kabloların diğer kablolar ile temasının da önlenmesine ihtiyaç vardır. Bunu sağlamak adına kablolar ile görsel uyum sağlama ihtiyacına da cevap vermek adına farklı renklerde üretilen izole kablo elektrik bantları, hacmen küçük ama işlevsel olarak çok büyük önemde malzemelerdir. 

İzole Kablo Elektrik Bantı Özellikleri

İzole kablo elektrik bantı, elektrik tesisatlarında çok küçük bir parça teşkil etmelerine rağmen, kullanımı son derece hassas, verimlilik anlamında katkıları son derece yüksek gereçlerdir. Belli başlı teknik özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür.

-İzole kablo elektrik bantları, yeni bir kablo hattı çekilmesine gerek bırakmadan, kabloların bir başka kabloya ya da elektrik ekipmanına bağlanmasında izolasyon görevi görürler.

-Genel olarak 19mmx10mt ebatlarında üretilirler. 

-Her bir açık kablo ucunun izole bant ile hem ortamdan hem de diğer açık uçlu 

kablolardan izole edilmesi, sistemin sorunsuz işlemesi için son derece önemlidir.

-İnceltilmiş pvc materyalden üretilen izole kablo elektrik bantı elle dahi koparılabilecek kadar esnek ancak 105 derece ısıya dayanacak kadar da dayanıklı bir malzemedir.

-Genel olarak siyah renkte üretilse de, izole ettiği kablo renklerine uyum sağlaması adına beyaz, kırmızı, yeşil, lacivert gibi farklı renklerde de üretilir.

-Sektördeki yoğun ve genel kullanımı nedeni ile elektrikçi bantı olarak da tanımlanır.

İzole Kablo Elektrik Bantı Fiyatları

İzole kablo elektrik bantları, elektrikçi bantı olarak da bilinen, sektör profesyonelleri tarafından en fazla miktarda kullanılan malzemelerden biridir. Bu kullanım ve talep yoğunluğu, ürünün fiyatını benzer malzemelere kıyasla yukarı çekebilir. Bandın bir elektrik tesisatının sorunsuz işlemesi adına önemi oldukça büyüktür. Hacmen küçük olan bant, tesisata verdiği katkı nedeni ile izolasyonu sorunsuz bir şekilde sağlaması gereken bir malzemedir. Bu kalite koşulu, ürünün fiyatına da etki edebilir. Elle yırtılabilmesine rağmen 105 derece ısıya da dayanıklı son derece esnek ve kaliteli bir malzemeden üretilmesi de fiyatına etki edebilen bir noktadır. Ürün, tek renk ya da karışık renk çok adetli paketler halinde de kullanıcılara sunulabilir. Karma paketlerin fiyatları tek renk ürünlere kıyasla farklı olabilir. Ürünün ihtiva ettiği hammaddelerin maliyetlerindeki değişimler nihai kullanıcı fiyatlarını da etkileyebilir.

İzole Kablo Elektrik Bantı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

İzole kablo elektrik bantı satın alırken temelde birkaç küçük noktaya dikkat etmenizde fayda vardır. Ne sıklıkta ve ne miktarda bant kullandığınıza bağlı olarak, yeteri miktarda stok ile alım yapmanızda fayda vardır. Bazı montaj işlemlerinin bu küçük hacimli malzeme olmaksızın devam etmesine imkan olmayabilir. Bu nedenle işlerin aksamadan yürütülebilmesi için stoğu belli bir seviyenin altına düşmemesi gereken malzemelerin başında yer alır. Optimum stok miktarına karar verdikten sonra, renk konusunda seçeneklerin de yeterli miktarda bulunmasına dikkat etmenizde fayda vardır. Görsel kalite ve bazen de taahhütler gereği her kablonun kendi renginde bir bant ile izole edilmesine ihtiyaç duyulabilir. Bu noktada da doğru tedarik yapıldıktan sonra, izole kablo elektrik bant çeşitleri ehil kişiler tarafından monte edildikleri sürece, tesisatta tüm koşullar altında tam izolasyon ve güvenlik sağlamaya yardımcı olabilirler.

chat Yorumlar (5)
Değerlendirme
Hry
SPT-KABLBAN002