200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Yardımcı Ürünler

Filtreleme ölçütü

Stok durumu

Stok durumu

Marka

Marka

Fiyat

Fiyat

  • ₺5,00 - ₺23,00

Yapı Market kategorisindeki alçı ve çimento gibi yardımcı ürünleri Sepetfy üzerinden makul fiyatlar ile satın alın! Yardımcı ürünleri Sepetfy'da inceleyin.

12 adet ürün var.

Toplam 12 üründen 1-12 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Saten Perdah Tamirat Alçısı...

Saten Perdah Tamirat Alçısı 2 Kg.

Fiyat ₺6,90
Kartonpiyer Alçı 2 Kg.

Kartonpiyer Alçı 2 Kg.

Fiyat ₺6,90
Sönmemiş Taş Kireç 5 Kg.

Sönmemiş Taş Kireç 5 Kg.

Fiyat ₺22,90
Fayans Yapıştırma Harcı 2 Kg.

Fayans Yapıştırma Harcı 2 Kg.

Fiyat ₺6,90
Silikonlu Derz Dolgusu Toz...

Silikonlu Derz Dolgusu Toz 2 Kg.

Fiyat ₺6,90
Toz Çimento 5 Kg.

Toz Çimento 5 Kg.

Fiyat ₺10,90
Universal Toz Boya 1 Kg.

Universal Toz Boya 1 Kg.

Fiyat ₺16,90
Toz Beyaz Çimento 5 Kg.

Toz Beyaz Çimento 5 Kg.

Fiyat ₺13,90
Perlitli Sıva Alçısı 2 Kg.

Perlitli Sıva Alçısı 2 Kg.

Fiyat ₺5,90
SDS Başlıklı Boya...

SDS Başlıklı Boya Karıştırıcı 100 Nr.

Fiyat ₺21,90
SDS Başlıklı Boya...

SDS Başlıklı Boya Karıştırıcı Küçük 80 Nr.

Fiyat ₺18,90
Pass Glitolin Duvar Kağıdı...

Pass Glitolin Duvar Kağıdı Tutkalı 500 Gram

Fiyat ₺8,90

Yardımcı Ürünler

Ev tadilatı ve dekorasyonu yaparken elinizde bulunması gereken malzemeleri belirleyerek başlamalısınız. Büyük çaplı bir tadilat düşünüyorsanız alçı ve çimento gibi yardımcı malzemelere ihtiyacınız olabilir. Dekoratif ürünler, süs eşyaları ve hobi amaçlı kullanımlarda da oldukça popülerleşen alçı ve çimento ve kalıp ile farklı ürünler üretilebilir. Alçı, alçı taşı ya da kireçten üretilen beyaz bir mimari ve sanat malzemesi olarak bilinir. Su ile karıştırarak kıvam verilip kullanılır ve hızlıca kurur. Çimento ise killi kalkerlerin özel fırınlarda pişirilip ufalanması yolu ile elde edilen gri renkte olup belli oranlarda su ve kum katılarak karılıp kullanıma hazırlanır ve çabuk kuruması ile birçok alanda kullanılır. Çimento sağlamlığı ile inşaatlarda kullanılan temel malzemeler arasında yer alırken alçı daha hassas bir yapıya sahip olup basit, iç mekan ve dekoratif işler için kullanılır. Çimentonun ve alçının kullanıma göre birçok farklı seçeneği bulunur. Dekoratif kullanımlarda alçı kalıpları ile beyaz çimento ve alçı ile kullanımı oldukça yaygındır.

Yardımcı Ürün Seçenekleri

Yardımcı ürünler olarak adlandırdığımız alçı ve çimentonun birbirinden farklı kullanım alanları bulunsa da günümüzde yaratıcı zekanın bir ürünü olarak değişik tasarımlarda bir arada kullanımı bulunur. İlkokul el işi derslerinde malzeme kullanımını ve üretmeyi öğretmek için küçük kabartmalı alçı kalıpları ile rölyef tarzında çalışmalar yaptırılır. Profesyonel dekorasyon işlerinde ise alçılar kullanıldığı alana göre farklılıklar gösterir. Bunlar perlitli sıva ve harç, yapı alçıları, saten sıva alçıları, makine sıva alçıları, kartonpiyer alçısı, derz dolgusu alçısı şeklinde seçeneklerle farklı kullanım alanlarına için üretmiştir. Çimentolarda ise portland çimentosu, portland cüruflu çimento, traslı çimento gibi seçenekler mevcuttur. Bunun yanı sıra uçucu küllü çimento, portland kalkerli çimento, puzolanik çimento, beyaz çimento, harç çimentosu gibi birçok farklı seçenek ve kullanımlara sahiptir. Saten alçı iç mekanda kaba sıva atıldıktan sonra duvarın pürüzsüz durması için son olarak sürülür ve saten alçıdan sonra duvarlar badana işlemine hazır olmuş olur. Tamirat işlerinde ise duvarda oluşan çizikler için saten alçı kullanmak doğru bir karar olacaktır. Duvarlardaki büyük rutubet kabartıları gibi yerlerin tamirinde ise önce spatula ile kazıyarak sıva alçısı sürülür. Alçı kalıpları kullanımı iç mekanların dekorasyonlarında oldukça yaygındır. Alçı ile hazırlanmış kartonpiyerlerin perde önlerine, tavanlara, tavan köşelerine ve sütun olarak kullanılırlar. İki boyutlu ve üç boyutlu silikon veya polyester kalıplar kullanılarak dekoratif küçük eşyaları da üretilir. Çimento alçıya göre oldukça sağlam bir yardımcı üründür. Alçının çok dayanıklı olmamasından dolayı doğa şartlarında oldukça savunmasızdır ve iç mekanlarda da çok darbe görmeyecek ve temastan uzak yerlerde kullanılır. Çimentodan saksı, küllük gibi küçük aksesuarların yapılması da günümüzde oldukça popülerdir. Hem düşük maliyetli hem de sade bir estetik sunar. Çimento, genel olarak inşaat malzemesi olarak kullanılır. Yapının temelinde kolonlarında, kat aralarında ve tuğlalar örülürken aralara bağlayıcı olarak ve örüldükten sonrada komple tuğlalar görünmeyecek şekilde duvarlar sıvanır. Çimento ve  alçı gibi malzemelerin kalitesizliği döküntü yapması ve darbelere karşı olan dayanıksızlığı ile kendini belli eder. 

Yardımcı Ürün Fiyatları

Yardımcı malzemelerin yani alçı ve çimento fiyatı genele bakıldığında çok yüksek fiyatlı değildir. Fakat kendi içlerinde markaları ve sınıflarına göre kalite farklılıkları bulunur. Kullanıcılar için kalitesinin yanında fiyatı da oldukça önem taşır. Bunun için araştırma yaparak doğru ürünü bulmak oldukça önemlidir. Çimento genel olarak 50 kg'lık torbalarda satılsa da 1, 2 ve 3 kg’lık torbalarda da alıcıların hizmetine sunulur. Çimento seçeneklerine göre fiyatlarda farklılıklar gözlenir. Beyaz çimentolar, gri çimentolara olanla aynı markanın ürünü olsalar da daha yüksek fiyatlı olabilirler. Alçı fiyatları ise çimento fiyatlarına göre daha düşük olmalarına rağmen alçılar arasında da kalite farklılıkları gözlemlenir. Saten alçılar sıva alçılarından daha yüksek fiyatlıdır. Sıva alçıları, saten açılarına göre daha pürüzlü ve düşük kalitelidir. Alçılarda miktar olarak seçenekler daha fazladır. 1 kg ve 25 kg arasında birçok seçenek kullanıcılara sunulur. Alçı kalıplarında ise fiyatlar kullanılan malzemeye ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Set halinde alçı kalıpları piyasada bulunur. 

Yardımcı Ürünleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Her ürünün kullanılmadan önce araştırılması gereken özellikleri ve farklı seçenekleri vardır. Yardımcı ürünler olarak adlandırılan çimento, alçı ve alçı kalıpları içinde bu şartlar geçerlidir. Öncelikle malzemeleri ne için kullanılacağı ve ne kadar lazım olduğu önceden belirlemiş olunursa gereksiz masraf yapmaktan kaçınmış olursunuz. İhtiyacınız olan ürünleri belirledikten sonra bu ürünü kullanmak için gereken malzemelerde elinizde yoksa onları da tedarik etmeniz gerekir. Duvar tadilatı gibi bir iş için alçı almanız gerekiyorsa büyük alanlar için sıva alçısı çizik tarzı yamalar için ise saten alçı kullanmanız gerekir. Duvarlarda pürüzsüz bir görüntü istiyorsanız yine kullanmanız gereken saten alçı olacaktır.  Sadece evdeki küçük tadilatlar için ihtiyaç duyuluyorsa 1 kg’lık alçı işinizi görmeye yetecektir. Alçı yapacaksanız alçı malasına ve spatulaya ihtiyacınız olacaktır. İç cephe ve göz önünde bir yerde çimento kullanacaksanız beyaz çimento tercih etmeniz daha iyi bir görüntü sağlayacaktır. Alçı kalıbına ihtiyaç duyuyorsanız da dikkat etmeniz gereken özellikler büyüklük ve yapıldığı malzemenin kalitesi olacaktır. Ayrıca kaç kalıba ihtiyaç duyduğunuzda önemli bir ayrıntıdır.