200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Sönmemiş Taş Kireç 5 Kg.
Sönmemiş Taş Kireç 5 Kg.
₺22,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Sönmemiş Taş Kireç 5 Kg.

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Taş kireçler doğal minerallerden oluşan çok işlevli kimyasal materyallerdir. İşleme durumuna bağlı olarak sönmüş ve sönmemiş kireç taşı çeşitleri bulunur. Genel anlamda inşaat, demir ve çelik sanayi gibi alanlarda yaygın kullanımı görülür. Yollardan köprülere, binalardan evlere kadar geniş ölçekte ara ve ana malzeme olarak kullanıma hazır halde kullanıcılara sunulur.

Stokta yok
₺22,90
Vergi dahil

Sönmemiş Taş Kireç 5 Kg. 

Kimyasal yapısı itibariyle genellikle inşa alanlarında yaygın kullanımı bulunan kireçtaşı kirecin ana malzemesidir. Çok eski zamanlardan günümüze kadar uzanan kireçtaşı özellikle yol ve bina yapımlarında özellikle tercih edilir. Sönmemiş taş kireçler su ile temas ettirilerek sönmüş kireç elde etmek için gerekli temel bir malzemedir. Özel fırınlarda yakılarak elde edilen kireç taşlarına beton yapımında ihtiyaç duyulur. Sönmemiş kireç taşları bazı üretici firmalar tarafından farklı kullanıcı kitlelerine göre değişen gramajlarda hazırlanır. Başta inşaat alanı olmak üzere geniş bir kullanım alanına yayılan taş kireçlerin değişen gramajları ihtiyaçlara göre belirlenir. Çoğunlukla profesyonel uygulamalarda sönmemiş taş kireçler aktif kullanım için bazı işlemlerden geçirilir.

Sönmemiş Taş Kireç 5 Kg. Çeşitleri

Doğada hazır halde çıkarılan kireç bileşenleri bazı aşamalar ile işlenerek kireçtaşına dönüştürülür. İşleme bağlı olarak ortaya sönmüş ve sönmemiş olmak üzere iki tür taş kireç çeşidi çıkar. Sönmüş kireç taşları renk, sertlik seviyesi ve kimyasal içeriklerine istinaden çeşitlendirilir. Kullanım alanlarına göre birçok niteliği bünyesinde barındırır.

  • Sıcak asfalt yapımını destekleyici içeriğe sahiptir

  • Beton blok ve gazbeton üretimlerinde sıklıkla kullanılır.

  • Harçlarda bağlayıcı özelliği nedeniyle ideal formu kazandırır.

Sönmüş kireç taşları reaksiyona girmeden önce sönmemiş kireç taşlarından oluşur. Sönmemiş taş kireç 5 kg. çeşitleri çoğunlukla endüstriyel ve sanayi alanında yol ve inşa çalışmalarında kullanılır.

  • Kağıt ve cam sanayiinde aktif kullanımı bulunur.

  • Su ile reaksiyona sokularak sönmüş kireçtaşı elde edilir.

  • Toz halde partiküllere ayrılarak kolay işleme imkanı verir.

Kalsiyum oksit olarak da bilinen sönmemiş kireç taşları değişen işleme şekilleri ile birbirinden farklı formlarda kullanıma elverişlidir. Çoğu inşaat çalışmalarında pratik bir ara malzeme olarak kireçtaşı birçok yönden tamamlayıcı özellik gösterir. Su arıtımıyla atık iyileştirmesi gibi bazı uygulamalarda da kireç taşı çeşitleri tercih edilir. Ham halde çıkarılan kireç bileşenleri uygun ortamlarda işlenerek kullanım amacına göre belirli alanlardaki faaliyetlere dahil edilir. Kimyasal özellik ve işlevleri ile öne çıkan sönmemiş taş kireçler gramaj miktarlarına göre sınıflandırılır. Kullanıcılara göre geniş bütçe seçeneklerini birlikte sunar.

Sönmemiş Taş Kireç 5 Kg. Fiyatları

Doğal kaynaklar arasından çıkarılan kireç materyalleri çeşitli aşamalar sonucunda farklı formlara dönüşür. Sönmemiş ve sönmüş taş kireçler sunduğu içerik özellikleri ve bağlayıcılık seviyesi ile sertlik derecesine göre farklı maliyetler içerir. İnşaat, çelik ve cam gibi sanayi üretimlerinin olduğu alanlar için kireçtaşı gereksinimi değişiklik gösterir. Değişen gereksinimlere yönelik birçok marka kireç taşlarında farklı gramaj seçeneklerini birlikte barındırır. Sönmemiş taş kireç 5 kg fiyatları da kullanıcı tercihlerine hitaben farklı fiyat oranlarına sahiptir. Kireç taşının kimyasal yapısı ve kullanım şekli değişen maliyetleri etkileyen unsurlar arasındadır. Alan ihtiyaçlarına göre pek çok kireçtaşı üreticisi kullanıcıların bütçelerine alternatif seçenekler sunar.

Sönmemiş Taş Kireç 5 Kg. Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Taş kireçler profesyonel üretim alanlarında başvurulan ve hem ana hem de ara malzeme olarak kullanılır. Kullanım alanına ve ihtiyacına göre sönmemiş taş kireç seçimleri çalışmaların sonuçları açısından önem arz eder. İstenen sonuçların alınması için gerek duyulan kireçtaşı tipinin doğru tespit edilmesi gerekir. Bazı durumlarda sönmemiş kireç taşı ihtiyacı duyulurken bazılarında reaksiyona giren ve sönmüş kireç taşına dönüşen çözeltilere ihtiyaç duyulur. Taş kireçlerin türü kadar gramaj miktarları da kullanım açısından önemlidir. Tam olarak ihtiyacı karşılayan miktarlarda kireçtaşları edinmek çalışma performansında doğrudan bir etkiye sahiptir. Birçok yapı ve inşaat markası kireçtaşı üretimlerinden sorumludur.

chat Yorumlar (5)
Değerlendirme
Sepetfy
SPT-TOZ003

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Silikonlu Derz Dolgusu Toz...

Silikonlu Derz Dolgusu Toz 2 Kg.

Fiyat ₺6,90
Toz Çimento 5 Kg.

Toz Çimento 5 Kg.

Fiyat ₺10,90
Universal Toz Boya 1 Kg.

Universal Toz Boya 1 Kg.

Fiyat ₺20,90
Toz Beyaz Çimento 5 Kg.

Toz Beyaz Çimento 5 Kg.

Fiyat ₺13,90