100 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Toz Beyaz Çimento 5 Kg.
Toz Beyaz Çimento 5 Kg.
₺13,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Toz Beyaz Çimento 5 Kg.

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Beyaz çimento, inşaatlarda ve dekoratif amaçlı kullanılan yapıştırma harcıdır. Beyaz çimento kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Su ile karıştırıldıktan sonra kısa bir sürede donar. Hem normal mağazalarda hem de online alışveriş sitelerinde beyaz çimento bulabilirsiniz. Beyaz çimento fiyatları ürünün dayanıklılığına ve yapıştırma gücüne göre çeşitlilik gösterir.

Stokta
₺13,90
Vergi dahil 1 - 3 iş günü

Beyaz Çimento 5 Kg. 

Yapısı ve kullanım yeri bakımından birbirinden farklı çimento çeşitleri vardır. Bunlar arasında yaygın olarak kullanılanlardan biri beyaz çimentodur. Beyaz çimento, toz bir yapıya sahip olan ve su ile karıştırıldığında sertleşerek sağlam bir yapı kazanan kimyasal bir üründür. Su ile karıştırılarak sert bir yapı oluşturulur. Beyaz çimento inşaatlarda ve ev içindeki küçük işlemlerde kullanılır. Beyaz çimento, diğer çimento çeşitlerinin aksine daha çok iç mimaride dekoratif amacı ile kullanılır. Bunun yanı sıra profesyonel olmayan kişiler de küçük ev işlerinde kullanabilir. Beyaz çimento, suya oldukça dayanıklıdır. İki yapıyı yapıştırmak için kullanılan bir harç çeşididir. Alıcılar için çeşitli birçok beyaz çimento markası vardır. Genellikle hırdavat markaları tarafından satışa sunulur. Kullanım yerine göre farklı miktarlarda paketlenerek satışa sunulur. Markadan markaya ürünün dayanıklılık seviyesi değişiklik gösterebilir. 

Beyaz Çimento 5 Kg Özellikleri 

Beyaz çimento sadece inşaat çalışmalarında değil günlük hayatta da ihtiyaç duyulan ürünlerden biridir. Beyaz çimento, çimento çeşitleri arasında dayanıklılığı en fazla olan yapıştırma harçlarından biridir. Diğer çimento çeşitlerinin aksine genellikle estetik ve dekoratif amaçlı kullanılır. Özellikle iç mimaride odaların dekorunda ve süslemelerinde kullanılır fakat bunun yanı sıra farklı kullanım yerleri de vardır. Beyaz çimentolar, isminin aksine sulandırıldığında yeşilimsi bir renk alır. Çeşitli maddeler ile karıştırılarak kullanılabilir. Mermer tozu ve ince mozaik kırıntısı kullanılarak farklı renkler elde edilebilir. Herhangi bir ek madde eklenmeden de kullanmak mümkündür. Beyaz çimentolar düşük miktarda alkali içerir. Alkali silika reaksiyon şiddeti üründen ürüne değişiklik gösterir. Beyaz çimento hızlı bir şekilde kurur. Ürünlerin kuruma hızı da markadan markaya çeşitlilik gösterir. Kullanım yerine göre kuruma özelliğini belirleyebilirsiniz. Beyaz çimentoları diğer çimentolardan ayıran en önemli özellik yüksek yapışma gücü ve sağlamlığıdır. Çimentonun kalitesi yapışma oranına ve dayanıklılığına göre belirlenir. Eğer, büyük ve ağır iki ürünü yapıştırmak istiyorsanız daha kaliteli beyaz çimentolara yönelmeniz gerekir. Beyaz çimento 5 kg, 10 kg ve 15 kg gibi gramajlarda satışa sunulur. İhtiyaca ve kullanım yerine göre gramajı belirleyebilirsiniz. 

Beyaz Çimento 5 Kg Fiyatları

Beyaz çimento, genellikle hırdavat markaları tarafından satışa sunulur. İnternette çeşitli birçok online alışveriş sitesinde beyaz çimento bulmanız mümkündür. Beyaz çimento fiyatları markadan markaya ve ürünün kalitesine göre çeşitlilik gösterir. Beyaz çimento fiyatları üzerinde etkili olan önemli birkaç faktör vardır. Bu faktörler arasında en önemli olanlardan biri ürünün yapıştırma gücüdür. Beyaz çimentoların yapıştırma gücü arttıkça kalitesi artar. Yapıştırma gücü yüksek olan beyaz çimentoların fiyatı bir tık daha yüksektir. Diğer bir yandan,  beyaz çimentoların dayanıklılığı fiyat etiketi üzerinde etkilidir. Çimentonun dayanıklı olması ve su gibi dış faktörlere karşı sağlamlığını koruması fiyatları etkiler. Dayanıklılığı ve yapıştırma gücü fazla olan beyaz çimento seçenekleri görece daha yüksek fiyatlara sahip olsa da dayanıklı yapısı ile uzun vadede daha tasarruflu bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

Beyaz Çimento 5 Kg Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Çeşitli birçok beyaz çimento markası ve seçeneği vardır. 5 kg beyaz çimento çeşitleri arasından seçim yaparken birtakım özelliklere dikkat etmek gerekir. Çimento satın alırken kullanma yerini ve amacını göz önünde bulundurmak gerekir. Beyaz çimento daha çok dekoratif ve estetik amacı ile kullanılır. Eğer evinizin içinde küçük değişiklikler yapmak istiyorsanız beyaz çimento tercih etmeniz gerekir. Diğer bir yandan, çimentoların dayanıklılık ve yapıştırma özellikleri üründen ürüne değişiklik gösterir. Yine kullanım yerine göre ürünler arasından seçim yapmalısınız. 

 

Tipik Özellikler

Standart Değer

Dayanım 2 Gün

MPa

Min 30,0

Dayanım 28 Gün

MPa

Min 52,5

Priz Başlangıcı

Minutes

Min. 45

Hacim Genleşmesi

mm

Max. 10

Özgül Yüzey

cm2/gr

-

SO3

%

Max. 4,0

Klorür

%

Max. 0,10

Kızdırma Kaybı

%

Max. 5,0

Çözünmeyen Kalıntı

%

Max 5,0

Beyazlık

%

Min 85

"

chat Yorumlar (5)
Değerlendirme
Sepetfy
SPT-TOZ008