200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Toz Çimento 5 Kg.
Toz Çimento 5 Kg.
₺10,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Toz Çimento 5 Kg.

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Toz çimentolar içerikleri ve üretim aşamaları ile farklı sınıflara dahil edilir. Uygulama alanı ve tarzına göre değişen toz çimento çeşitlerinin gramajları da farklılık gösterir. Bağlayıcı toz formu ile harç karışımlarında istenilen sonucu sağlamaya yardımcı olur. Kil rengi toz çimentoların aktif kullanım alanı içerisinde genellikle inşaat ve üretim sahaları bulunur.

Stokta yok
₺10,90
Vergi dahil

Toz Çimento 5 Kg.

İnşaat ve üretim alanlarındaki çalışmalarda bağlayıcı olarak toz materyaller tercih edildiği görülür. Toz çimento bu materyaller arasında bulunur ve farklı çözeltilerin karışımından elde edilir. Toz çimentolar çoğunlukla suyla reaksiyona tabii tutulan kalker ve kil gibi malzemeler içerir. Reaksiyon sonrası arzu edilen forma getirilen çimento karışımı toz şeklinde kullanıma hazır hale gelir. Farklı gramaj seçenekleri ile hazır edilen toz çimentolar kişisel ve profesyonel amaçlar doğrultusunda kullanıma elverişlidir. Çimentonun kimyasal içeriği sebebiyle genellikle kil rengi bir karışım ortaya çıkar. Çeşitli onarım, döküm ve betonlama uygulamalarında toz çimento tutucu özelliği ile öne çıkar. Toz çimentolar çeşitleri farklı bütçe seçenekleri sergiler.

Toz Çimento 5 Kg. Çeşitleri

Sanayi ve inşaat çalışmalarında birbirinden farklı tadilat, yapı ve onarım uygulamaları gerçekleşir. Pek çok profesyonel uygulama gerektiren işlerde hazır karışımlar su ile birleştirilerek ideal harç malzemesini oluşturur. 

  • Toz çimento 5 kg. çeşitleri harç karışımı içindeki bağlayıcılığı sağlayan kimyasal özellikler içerir. 

  • Çimentonun hazırlanmak şekli ve ısısı uygulama sonrasındaki sertleşme zamanını doğrudan belirler. 

  • Toz çimento çeşitleri paket gramajı, ana malzemesi ve dayanıklılığı ile sınıflandırılır. 

  • Çimentolar uygulama alanlarındaki yüzey özelliklerine göre farklı sonuçlar ortaya çıkarır. 

  • Kütle betonlardan sülfatlı yüzeyler gibi değişen alanlarda ayrı çimento türleri kullanmak gerekir. 

  • Uygulama öncesi hazırlanan çimentolar reaksiyon, katılaşma ve sertleşme olmak üzere üç aşamadan geçirilir. 

  • Dayanım sınıfı, genleşme ve priz süresi gibi karakteristik niteliklerine göre çimentolar pek çok türe ayrılır. 

Karışım oranları söz konusu olduğunda çimento çeşitlerinde kimyasal içeriklerin oranı değerlendirilir. Temel bileşen içeriklerine göre isimlendirilen toz çimento türleri genelde Portland tip olarak anılır. Bir kısım çimento çeşitlerinin içinde kalkerin yanında potasyum ve fosfor gibi kimyasal içerikler bulunur. Beton yüzeyler için risk arz eden sodyum oksit gibi maddeler bazı durumlarda çimento çeşitleri içinde yer alır. O nedenden ötürü toz çimento çeşitlerini incelerken kullanım amacına uygun içeriklerin olmasına önem gösterilir. Potansiyel problemlerin önüne geçmek adına birçok üretici marka tarafından toz çimentolar özenle hazırlanır.

Toz Çimento 5 Kg. Fiyatları

İnşaat ve üretim malzemeleri gerek kullanım amacı gerekse alanı açısından çeşitli seçeneklere sahiptir. Toz çimento 5 kg fiyatları ana üretim malzemesine, sertlik seviyesine ve genleşme gibi özelliklerine göre değişim gösterir. Çimento harç karışımlarının ana bağlayıcı malzemesi olarak çeşitli içeriklere sahiptir. Kimyasal içerik özelliklerine istinaden toz çimento fiyat oranları değişir. Kullanıcıların çimento tercihleri ve uygulama şekilleri sebebi ile ihtiyaç duyulan toz çimentoların gramajları ile beraber maliyetleri belirlenir. Gramajına göre yükselen toz çimento fiyatları doğru orantı içindedir. Genel ve özel çalışmalarda gereken toz çimentolar farklı bütçe kitlesine hitap eden fiyat seçeneklerini bir arada sergiler.

Toz Çimento 5 Kg. Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Betonlama, bina inşası ve tadilatı gibi birçok inşa çalışmasında çimento karışımlarının katkısı oldukça açıktır. Tutucu ve destekleyici özelliklerinden dolayı sık sık tercih edilen toz çimentolar arasından ideal çeşidini belirlerken bazı niteliklere dikkat edebilirsiniz. İlk olarak uygulama alanına uygun bir çimento türü olması gerekir. Bazı çimento içerikleri beton gibi maddelerde zarar verici etkiler yaratır. Yüzeye göre çimento çeşidi seçerken öne çıkan bir diğer detay ise çimentonun ana malzemesi ile gramajıdır. Temelde kalker ve kilden hazırlanan toz çimentoların bir kısmında manganez gibi çözeltiler bulunur. Tüm bu nitelikler ışığında kullanıma uyumlu toz çimento çeşidi belirlemek mümkündür.

chat Yorumlar (5)
Değerlendirme
Sepetfy
SPT-TOZ006