200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Universal Toz Boya 1 Kg.
Universal Toz Boya 1 Kg.
₺20,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Universal Toz Boya 1 Kg.

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Oksit toz boyalar birçok farklı zeminde kalıcı bir renk tonu yakalamak için birçok farklı sektör tarafından tercih edilir. Özellikle kağıt, beton renklendirme ve taş boyama işlemlerinde sıklıkla kullanılan oksit toz boyalar, uzun süreli kullanılabilen ve dayanıklı pigmentleri ile kalıcı bir renk yakalamanızı sağlar. Doğa dostu ve kullanışlı bu ürünler, kullanıldıkları yüzeye canlılık katar.

Renk
Stokta
₺20,90
Vergi dahil 1 - 3 iş günü

Oksit Toz Boya 1 Kg. 

Oksit toz boyalar, yüksek pigment değerlerine sahip daha canlı ve kaliteli renk içeren toz boyalardır. Kağıt sanayide renkli kağıt üretiminde, beton renklendirmede kalıcı renkler oluşturmada ve taş boyama işlemlerinde sıklıkla yüksek pigmentli toz boyalar kullanılır. Oksit toz boyalar boya sektöründe oldukça fazla rağbet gören ürünlerdendir. Seramik yüzeyleri renklendirmek için, kauçuk zemin ve parkelere canlılık vermek için de kullanılır. Kullanıldıkları zemini yüksek oranlarda kaplama özelliğine sahip oksit toz boyalar kalıcı renkler ile son ürünü oluşturmak için oldukça fazla tercih edilir.

Oksit Toz Boya 1 Kg. Modelleri ve Özellikleri

Oksit toz boya çeşitleri binlerce farklı renkte ve özellikte üretilir. Demir oksit pigment içeren boyalar kalıcı ve sağlam bir renk elde etmenizi sağlar. 

- Oksit boyalar, kullanıldıkları yüzeylerde uzun süreler kalırlar ve ısı, ışık gibi etkenler yüzünden kolay kolay bozulmazlar. 

- Oksit toz boyalar çimento, su veya sentetik bazlı olarak farklı şekillerde üretilir. Her bir boya çeşidinin farklı kullanım alanları bulunur.

- Çimento bazlı toz boyalar ekonomik ve güçlü olma özellikleri ile ön plana çıkar. 

- Sentetik veya su bazlı oksit boyalar ise gelişmiş örtücülük ve yüzeyi kapama özelliklerine sahiptir.

- Renkli oksit boya seçenekleri olduğu gibi beyaz ve siyah renklerde de toz boyalar bulunur. Siyah pigmentli toz boyalar özellikle plastik ve kaplama endüstrilerinde sıklıkla tercih edilir.

Oksit toz boya 1 kg çeşitleri, soluk açık renklerden canlı koyu renklere kadar geniş bir renk yelpazesinde çeşitlenir. 

Oksit Toz Boya 1 Kg. Fiyatları

Oksit toz boya fiyatları, birçok farklı etkene göre değişiklik gösterebilir. Oksit toz boyanın pigmentlerinin kalitesi ve üretiminde kullanılan tüm malzemelerin genel kalitesi ürünün fiyatını belirleyen en önemli iki etken olur. Kalıcı, dayanıklı de güçlü renk pigmentlerine sahip olacak şekilde üretilen toz boyalar genellikle fiyat bakımından da biraz pahalı olabilir. Ancak uzun süreler rengini bozmadan kullanabileceğiniz toz boyalar, fiyatları ne kadar olursa olsun uzun vadede kullandığınız yüzeyi pürüzsüz gösterecektir. Ayrıca renk seçimini de bazı ürünler de fiyat değişimine neden olabilir.

Oksit Toz Boya 1 Kg. Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Oksit toz boya satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli birkaç nokta bulunur. Toz boya satın alırken belirlediğiniz rengin kalitesi kadar boyanın yüzeyi uzun süreler koruyacak özellikte olması da önemlidir. Boyanın kullanıldığı yüzeylerde küfe dayanıklı, mantarlara karşı savaşabilecek ve en yüksek derecede silinebilir özellikte olmasına dikkat edilebilir. Boyanızı almadan önce dikkat etmeniz gereken noktalar olduğu gibi, boyayı satın aldıktan sonra üzerinde kullanacağınız yüzeyi de özenle hazırlamanız faydalı olacaktır. Boyanın uygulanacağı yüzeyin pürüzsüz ve toz içermeyen bir durumda olması oldukça önemlidir. Boyanın uygulanacağı yüzeyde herhangi bir çatlak ya da bozulma varsa bu bölgeler üzerine boya uygulanmadan hemen doldurulmalı ve düzeltilmelidir. Bu çatlaklar gerekirse macun yardımı ile doldurulabilir. Ayrıca bazı yüzeylerde tek katman boya uygulaması yeterli olmaz ve bu yüzeyler ek kat boya uygulaması gerekir. Oksit toz boya alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da alacağınız boyanın gramajını belirlemektir. Bunun için ihtiyacınız olan boya miktarını önceden kullanacağınız yüzey ölçülerine göre belirleyebilirsiniz. Bu noktayı gözden kaçırmamak oldukça önemlidir. Çünkü çoğu zaman ihtiyaç fazlası toz boyalar çöpe gitmekte, boşa harcanabilir. Bu durumu engellemek için basit bir ölçme işlemi ile ihtiyacınız olan boya gramajını belirlemek hem maddi olarak sizin için hem de çevre için en faydalı seçenek olacaktır. 

chat Yorumlar (0)
Sepetfy
SPT-TOZ007