200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Yem & Mama

Filtreleme ölçütü

Marka

Marka

Fiyat

Fiyat

  • ₺14,00 - ₺35,00

Evcil hayvanınız için en iyi yem ve mama çeşitlerine Sepetfy üzerinden ulaşabilir, yem fiyatları hakkında detaylı bilgiye Sepetfy üzerinden ulaşabilirsiniz!

5 adet ürün var.

Toplam 5 üründen 1-5 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Witte Molen Nemli Mama...

Witte Molen Nemli Mama Kanarya Kuş Yemi (1 KG.)

Fiyat ₺34,90
Exovit Kabuksuz Muhabbet...

Exovit Kabuksuz Muhabbet Kuşu Yemi 400 Gr.

Fiyat ₺14,90
Exovit Kanarya Kuşu Yemi...

Exovit Kanarya Kuşu Yemi 500 Gr.

Fiyat ₺14,90
Exovit Paraket Kuş Yemi 500...

Exovit Paraket Kuş Yemi 500 Gr.

Fiyat ₺14,90
Exovit Yetişkin Muhabbet...

Exovit Yetişkin Muhabbet Kuşu Yemi 400 Gr.

Fiyat ₺14,90

Yem ve Mama

Evcil hayvanlarınız, ailenizin en sevimli üyeleridir ve sevgi kadar iyi bir şekilde beslenmeye de ihtiyaç duyarlar. Evcil hayvanlarınızın sevgi kadar önemli bir diğer ihtiyacı olan beslenme ihtiyacı da siz sahipleri tarafından karşılanır. Ailenizin sevimli üyelerinden olan evcil hayvanlarınızın herhangi bir sağlık sorunu yaşamaması için, evcil hayvanlarınızın beslenmesine ve yedikleri besinlerin kalitesine dikkat etmeniz gerekir. Evcil hayvanınızın cinsi ya da türü kullanması gereken yem veya mamanın da değişmesine neden olur. Her cins hayvan aynı mama ve yemi tüketemez. Evcil hayvanların beslenmeleri ile sağlıkları arasındaki doğrudan ilişki çoğu uzamanın onayladığı bir durum olarak bilinir. Beslenmesi dengeli olmayan evcil hayvanların ilerde yaşamlarında sağlık sorunları yaşamaları da olasıdır. Farklı özelliklere ve besin değerlerine sahip yem ve mamaların kullanımı evcil hayvanınızın cinsi ve ihtiyaçlarına göre değişebilir. Yem ve mama tercihleriniz evcil hayvanınızın yaşına, büyüklüğüne, cinsine vb. özelliklerine göre değişebilir. Özellikle daha küçük yaştaki yavruların beslenmesinde çoğunlukla yaş mamalar tercih edilirken, ileri yaşlardaki büyük evcil hayvanların beslenmesinde daha çok kuru mamalar tercih edilir.

Yem ve Mama Seçenekleri

Yem ve mama seçimi, evcil hayvanların ihtiyacı olan günlük besinleri, vitamin ve mineralleri almaları ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için önemlidir. Evcil hayvanların değişen cinsleri hangi tip mama ya da yem kullanacaklarını belirler. Kuş, kaplumbağa ve balık gibi evcil hayvanlar küçük taneli yemler ile beslenirken, kedi, köpek vb. evcil hayvanlar ise mama ile beslenirler. Piyasada oldukça fazla yem ve mama seçenekleri vardır. Yem çeşitleri özellikle evcil hayvanın türüne ve ihtiyaç duyduğu besin içeriğine göre değişip artabilir. Yemlerin içerisine eklenen vitaminler ve mineraller evcil hayvanların günlük almaları gereken besin değerleri baz alınarak üretilir. Yemin yanı sıra daha büyük dört ayaklı sevimli dostlarınızın beslenmesinde kullandığınız mama çeşitleri de oldukça fazladır. Piyasa içinde farklı markaların birbirinden farklı özelliklere sahip mama seçenekleri bulunur. Bu kadar seçenek arasından seçim yapmak sizi zorlayabilir. Mamalar özellikle evcil hayvanın yaşına yani büyüklüğüne, kaç aylık olduğuna göre değişir. Daha küçük evcil hayvanlar genellikle yaş mama ile beslenir. Yaşına girmiş olan büyük evcil hayvanların beslenmesinde ise kuru mama seçenekleri tercih edilebilir. Bunun yanı sıra mama seçenekleri evcil hayvanın yaşı dışında mama içerisinde kullanılan tatların seçeneğine göre de farklılık gösterebilir. Mamalar tavuklu, etli ya da sebze içerikli olabilir. Evcil hayvanınızın dengeli beslenmesi için mama içeriklerindeki besinlere dikkat edebilirsiniz. Dengeli beslenme insanlarda olduğu gibi evcil hayvanların sağlığı için de önemlidir. Evcil hayvanınızın dengeli beslenmesi için zaman içerisinde farklı mamaları da deneyebilirsiniz. Böylelikle evcil hayvanının her besinden dengeli şekilde almış olur. Bu durumda evcil hayvanınızın ilerde yaşayabileceği sağlık sorunlarını engelleyebilir. Bu değişkenlerin dışında mama ve yem paketleri gramajlarına göre de değişebilir. Yaş mamalar, özellikle açıldıktan sonra bozulmamaları için konserve ya da daha küçük paketlerde satılabilir. Kuru mama ve yemler ise korumalı paketlerde satılır ve gramajları ihtiyaca göre değişebilir. Piyasada evcil hayvanınızın damak tadına ve besin ihtiyaçlarına uygun pek çok yem ve mamaları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Yem ve Mama Fiyatları

Yem ve mama seçenekleri, yemin ve mamanın içeriğine, gramajına ve evcil hayvanınızın cinsine göre değişebilir. Birbirinden farklı gramajlarda ve özelliklerde üretilen yem ve mamalar, yapımlarında kullanılan ürünlerin kalitesine ve ürünün yapısına göre yaş ya da kuru olmasına göre değişebilir. Yem fiyatları, yemin içeriğine göre ve ürünün gramajına göre birbirinden farklı olabilir. Özellikle yemin gramajı arttıkça fiyatı da artabilir. Bunun yanı sıra yemin içerisindeki vitamin ve minerallerin değişmesi ve evcil hayvanın cinsinin değişmesi de yem fiyatlarının değişmesine artmasına ya da azalmasına neden olabilir. Mama fiyatları genel olarak yem fiyatlarındakine benzer olarak ürünün gramajı ve içerisinde kullanılan besinlerin değişmesi ile doğru orantılı olarak artabilir ya da azalabilir. Mamaların fiyatları, mamaların değişen formalarına göre de farklılık gösterebilir. Kuru ve yaş olmak üzere iki mama seçeneği vardır. Özellikle yaş mamalar form olarak konserve ve tek kullanımlık paketlerde satışa sunulur. Yaş mamanın paketlenme özelliği ürünün fiyatının artmasına neden olabilir. Yaş mamaların tersine kuru mamalar daha uzun ömürlü paketlerde satışa sunulur. Paketlerin oksijen geçirmeyen korumalı yapısı ile ürünler ilk günkü kadar taze kalır. Kuru mamalar daha fazla gramajlı ürünler olduğu için fiyatları da yaş mamalara kıyasla biraz daha fazla olabilir.

Yem ve Mama Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Hayvanların da insanlar gibi dengeli ve sağlıklı beslenmeleri gerekir. Dengeli beslenme tüm canlılarda sağlıklı bir yaşam için gereklidir. Evcil hayvanların dengeli beslenmesi için tükettikleri mama ve yemlerin kalitesi önemlidir. Kaliteli bir yem ya da mama ile evcil hayvanlarınızın hem dengeli hem de iyi beslenmelerini sağlayabilirsiniz. Kaliteli yem ya da mama kullanarak evcil hayvanınızın sağlığını koruyabilirsiniz. Özellikle yem ya da mama seçimi yaparken, evcil hayvanınızın yaşına, kaç aylık olduğuna ve cinsine dikkat edebilirsiniz. Küçük yaştaki hayvanların yaş mama tüketmesi daha iyi olabilir. Daha büyük yaştaki evcil hayvanlarınız için ise gramajı büyük kuru mamalar alarak hem hayvanlarınızın iyi beslenmesini hem de bütçe kontrolü sağlamayı başarabilirsiniz. Bunların yanı sıra mama ve yem seçimi yaparken ürünlerin değişen içeriklerine de dikkat edebilirsiniz. Özellikle mamalarda kullanılan çeşniler birbirinden farklı olabilir. Piyasada tavuklu, etli ya da balıklı vb. pek çok mamaları bulabilirsiniz. Bu noktada evcil hayvanınızın damak tadına uyan mama seçeneğini tercih etmeniz gerekir.